Should i...?
9 years ago
General
Add a "Stickers by Rubberbuns" sticker on my sticker pack?
So far i haven't done it because it feels a bit like... Invasive advertising. But that could only be me.
On another side, you've seen my crappy stickers, what you think it would be a good price for them? 4/icon? Do packs perhaps?
What do you think?
Also, remember im open to do any suggestion for my Buns/Ban/Skunks pack of your liking, havent done all the sugestions but quite a few of them :p
Thanks you all for being here, wouldnt have made it so far without you! You are the best! *sends rubberdrones to hug watchers because he is a grouchy bear and dislikes hugs*
So far i haven't done it because it feels a bit like... Invasive advertising. But that could only be me.
On another side, you've seen my crappy stickers, what you think it would be a good price for them? 4/icon? Do packs perhaps?
What do you think?
Also, remember im open to do any suggestion for my Buns/Ban/Skunks pack of your liking, havent done all the sugestions but quite a few of them :p
Thanks you all for being here, wouldnt have made it so far without you! You are the best! *sends rubberdrones to hug watchers because he is a grouchy bear and dislikes hugs*
FA+

It does look neatest if you keep it as the final sticker in the pack, though that's personal preference, to like, reorder it to keep it at the end after adding new ones. Overall, good idea to me
But i will, thanks <3
They don't swap as far as I know, it just goes to the end and the others fill the gap
As far as creating new stickers... A price point I am comfortable with and have paid in the past is about 60/75 for a 4-pack of custom stickers - the higher price if the original full res images are included along with the pack. (That said would be greatly interested in such a pack... :3)
Mhhhh wow thats quite a price! But i'm sure you got amazing stickers out f those.
Mutt needs to make more.
2)you're stickers are far from crappy
3) totally sell em if you're willing to put forth the effort and time, cant really help ya with price... i'd say maybe 8-10$ per based purely on quality but supply and demand can change that
thank you!